Jesteś Bogiem - Film o polskim zespole hip hopowym - Paktofonika
Dzisiaj w Katowicach rozpoczyna się druga tura zdjęć do filmu Leszka Dawida "Jesteś Bogiem" o legendarnym zespole hip-hopowym Paktofonika.
[Obrazek: 21918.jpg]

Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - "Magika" (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - "Rahima" (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - "Fokusa” (nagrodzony Złotymi Lwami za rolę w "Chrzcie" Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków.
U boku utalentowanych młodych aktorów wystąpią między innymi: Marcin Dorociński, Dorota Kolak , Przemysław Bluszcz i Arkadiusz Jakubik. Obraz "Jesteś Bogiem", produkowany jest w studiu Kadr, mającym na koncie "Salę samobójców" i nagrodzony Złotymi Lwami "Rewers".
Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: "Kinematografia", mini album "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze "Kinematografii" fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.
Widzowie "Jesteś Bogiem" będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć na ekranie fragmenty pożegnalnego koncertu zespołu w katowickim Spodku, a także archiwalne materiały z przyznania członkom Paktofoniki Fryderyka za najlepszy album hip-hopowy 2001 roku za płytę "Archiwum kinematografii".
Zdjęcia do filmu kończą się 1 czerwca.

Źródło
Nagrali wiele fajnych kawałków jak na przykład: Chwile ulotne, Powierzchnie tnące czy też Jestem Bogiem. Ten ostatni został zaczerpnięty i wykorzystany jako tytuł nadchodzącego wielkimi krokami Filmu. Ogólnie film polecam każdemu, nie tylko fanom hip hopu. Na pewno będzie warty obejrzenia Uśmiech
[Obrazek: 2016-11-11_110801_zpssy2o13y5.jpg]
Odpowiedz
Jak już pisałam Eminema lubię.
Aczkolwiek teksty, filmy itp pod tytułem "Jestem/ś Bogiem" omijam szerokim łukiem.
Wkurzają mnie i drażnią z bardzo prostej przyczyny. Ludziom często pod takim szyldem odbija i zapominają o tych wszystkich co są obok nich.
Nie piszę o tym filmie, konkretnie, to taka bardzo ogólna uwaga.
Jak widzę lub słyszę taki tekst to zapala mi się czerwona lampka.
[Obrazek: Jean_Grey.gif]
Be careful don't wake the Phoenix
Odpowiedz
Ja nie trawię hiphopu. Wiele "hitów" ma co chwila wulgaryzmy, teksty są naprawdę głupie. Właściwie większość współczesnych utworów tak ma. Ja słucham generalnie rocka i to nie tego współczesnego, lecz starego. Gdzie nie było takiego nasilenia komercji, a twórcy dbali o to, żeby przekazać pewną ideę słuchającym. Ze współczesnych zespołów świetne teksty mają Guns'n'Roses, Myslovitz, Superpuder, Black Eyed Peas, Muse. Duża część rynku niestety jest na niskim poziomie.

Co do filmu - jak dla mnie porażka. Ale o gustach się nie dyskutuje Oczko
Admin Heroes: 31.08.07 - 7.02.12 | Admin WinUI: 30.06.08 - 31.03.11

Całki w swej istocie są proste jak konstrukcja cepa, umiejętność liczenia pozwala obliczać zmienną objętość przestrzeni w której operujemy cepem.
Odpowiedz
Hip Hopu jako takiego nie lubię ale doceniam pracę i trud oraz to, ze właśnie dąży się do tego by tymi środkami dojść do czegoś.
Nie należę do osób, które używają wulgaryzmów, i którę je w swoim otoczeniu tolerują jednak w Eminemie widzę coś poza tym. Jego teksty miewają przesłanie, kołysanka dla córeczki czy inne.

Właściwie to jedyny raper jakiego mogę słuchać wiec znawcą nie jestem Oczko ale dla mnie on jest ewenementem a ja to lubię.
[Obrazek: Jean_Grey.gif]
Be careful don't wake the Phoenix
Odpowiedz
Każdy ma inne gusta Oczko
Ja lubię hip hop choć na co dzień nie używam wulgaryzmów.. A tego wcale nie jest tak dużo.. Oczko Wszystko zależy od zespołu/wykonawcy.. Oczko
Odpowiedz
Moja fascynacja rapem( hip-hop to kultura, do której zalicza się rap, breakdance czy graffiti, a nie gatunek muzyczny) już co prawda dawno przeminęła, ale wciąż lubię posłuchać takich wykonawców jak: OSTR, Fisz, Łona czy chociażby wymieniona tutaj Paktofonika. PFK była prekursorem całej kultury HH w Polsce, ich utwory naprawdę miały potężny przekaz, dlatego ich bardzo cenię. No i moim ulubieńcem był zdecydowanie Fokus, który wprost czarował swoim flow. Co do Magika, to szkoda, że tak się to potoczyło, ale chłopak borykał się z poważna chorobą...
Odpowiedz
Ludzie Uśmiech Ludzie... Posłuchajcie sobie takich kawałków... Kaliber 44 - Konfrontacje (Albo jak niektórzy go nazywają "Garbaty anioł"), Kaliber 44 - Gruby czarny kot, Paktofonika - Jestem bogiem, Paktofonika - Nowiny. Te kawałki to początki polskiego hip-hopu, na prawdę mają przekaz, tworzyli je geniusze - fakt są w nich przekleństwa, ale co z tego? Ktoś przeklina to od razu trędowaty? Przekleństwa w tym przypadku służą temu, aby coś podkreślić, też mają swoisty przekaz. Wymieniłem te dwa zespoły, gdyż w obydwu rapował mistrz Polskiego hip-hopu, który na zawsze pozostanie legendą w sercach fanów polskiej sceny hip-hopowej, jego ksywka to MAGIK. Posłuchajcie sobie kawałków z jego udziałem, bo to na prawdę arcydzieła. Też nie lubiłem hip-hopu, aż usłyszałem MAGIK'a... Wtedy właśnie stałem się fanatykiem tego gatunku. Pzdr.
Odpowiedz
Na codzień nie słucham hip-hopu, ale jak już słucham to właśnie Paktofoniki i Kalibra 44. Wtedy mieliśmy dobry rap. Nie t co dziś. W związku z tym, fim chętnie obejżę.
[Obrazek: Pinkie_pie.gif][Obrazek: preview_large.jpg?1340161814]
Odpowiedz
W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu.

Premiera - 21 września 2012.
Odpowiedz
Jak dla mnie wygląda zachęcająco. Z przyjemnością się wybiorę.
[Obrazek: Pinkie_pie.gif][Obrazek: preview_large.jpg?1340161814]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości